Glavni » algoritmično trgovanje » Sledenje volatilnosti

Sledenje volatilnosti

algoritmično trgovanje : Sledenje volatilnosti

Kadar nestanovitnost na tržišču narašča ali zastoji, se finančna spletna mesta, blogerji, družbeni mediji, časopisi in televizijski komentatorji sklicujejo na VIX ® . Formalno znan kot indeks volatilnosti CBOE, je VIX referenčni indeks, zasnovan posebej za sledenje volatilnosti S&P 500. Večina vlagateljev, ki poznajo VIX, ga običajno označujejo kot "merilnik strahu", ker je postal posrednik za nestanovitnost trga.

VIX je ustvaril Chicago Board Options Exchange (CBOE), ki se ponaša kot "največja ameriška izmenjava opcij in ustvarjalec naštetih opcij." CBOE vodi profitno podjetje, ki med drugim prodaja naložbe prefinjenim vlagateljem. Sem spadajo hedge skladi, profesionalni upravljavci denarja in posamezniki, ki vlagajo v naložbe, ki želijo izkoristiti nestanovitnost trga. Da bi olajšala in spodbudila te naložbe, je CBOE razvila VIX, ki sprotno spremlja gibanje trga.

Medtem ko matematika za izračunom in priloženo razlago zavzema večino bele knjige na 15 straneh, ki jo je objavil CBOE, bomo v ospredju predstavili pomembne dogodke. Kot je nekoč rekel moj profesor statistike: "Ni tako pomembno, da bi lahko zaključili izračun. Namesto tega želim, da se seznanite s konceptom. "Glede na to, da je učil statistiko v sobi, polni ljudi, ki niso bili matematične veščine, si laični pogled na izračune za VIX, vljudno iz primerov in informacij ki jih je zagotovil CBOE.

1:22

Hlapnost

Pogled v VIX za blago radovedneže

CBOE ponuja naslednjo formulo kot splošen primer izračuna VIX:

σ2 = 2T∑iΔKiKi2eRTQ (Ki) −1T [FK0−1] 2 \ sigma ^ 2 = \ frac {2} {T} \ sum_i \ frac {\ Delta K_i} {K_i ^ 2} e ^ {RT} Q (K_i) - \ frac {1} {T} \ levo [\ frac {F} {K_0} - 1 \ desno] ^ 2σ2 = T2 ∑i Ki2 ΔKi eRTQ (Ki) −T1 [ K0 F −1] 2

Izračuni za vsakim delom enačbe so zapleteni za večino ljudi, ki se ne preživljajo s matematiko. So tudi preveč zapleteni, da bi jih v kratkem članku v celoti razložili, zato v formulo vstavimo nekaj številk, da bi matematiko lažje sledili:

σ2 = 21.600.525.600 × 0.066472 × (61.920−43.20061.920−21.600) + σ2 = 61, 920525, 600 × 0, 063667 × (43, 200−21, 60061, 920−21, 600) × 525, 60043, 200σ2 = 0, 0643180321σ = 0, 253610 \ začeti {poravnano} \ sigma ^ 2 = & \ \ tfrac {21, 600} {525, 600} \ krat 0, 066472 \ krat \ levo (\ tfrac {61, 920 - 43, 200} {61, 920 - 21, 600} \ desno) + \ \ \ phantom {\ sigma ^ 2 =} & \ \ tfrac {61, 920} {525, 600} \ krat 0, 063667 \ krat \ levo (\ tfrac {43, 200 - 21, 600} {61, 920 - 21, 600} \ desno) \ krat \ tfrac {525, 600} {43.200} \\ \ sigma ^ 2 = & \ 0.0643180321 \\ \ sigma = & \ 0.253610 \\ \ konec {poravnano} σ2 = σ2 = σ2 = σ = 525.60021.600 × 0.066472 × (61.920−21, 60061, 920−43, 200) + 525, 60061, 920 × 0, 063667 × (61, 920−21, 60043, 200−21, 600) × 43, 200525, 600 0, 0643180321 0, 253610

VIX = 100 × σ = 25, 36VIX = 100 \ krat \ sigma = 25, 36VIX = 100 × σ = 25, 36

Poglobimo se v podrobnosti indeksa volatilnosti

VIX se izračuna po "formuli za pridobivanje pričakovane nestanovitnosti s povprečjem tehtanih cen ponudb in klicev brez denarja." Uporaba opcij, ki potečejo čez 16 oziroma 44 dni v spodnjem primeru in začnejo naprej skrajno levo od formule simbol na levi strani „=“ predstavlja število, ki izhaja iz izračuna kvadratnega korena vsote vseh števil, ki stojijo na desni, pomnoženo s 100.

Če želite priti do te številke:

1. Prvi niz številk na desni strani "=" predstavlja čas. Ta številka se določi z uporabo časa do preteka v minutah najbližje možnosti term, deljeno s 525.600, kar predstavlja število minut v 365-dnevnem letu. Ob predpostavki, da je čas izračuna VIX 8:30, bo čas do 16 minut za izteko v minutah število minut v 8:30 zjutraj danes in 8:30 na dan poravnave. Z drugimi besedami, čas do prenehanja veljavnosti je danes polnoč do 8:30 in ne vključuje 8:30 do polnoči na dan poravnave (polnih 24 ur). Število dni, s katerimi bomo sodelovali, bo tehnično 15 (16 dni minus 24 ur), torej 15 dni x 24 ur x 60 minut = 21.600. Z isto metodo pridobite čas do preteka v minutah za 44-dnevno možnost, da dobite 43 dni x 24 ur x 60 minut = 61, 920 (korak 4).
  2. Rezultat se pomnoži z nestanovitnostjo možnosti, ki je v primeru predstavljena z 0, 066472.
  3. Rezultat se nato pomnoži z rezultatom razlike med številom minut do preteka možnosti za naslednji termin (61.920) minus število minut v 30 dneh (43.200). Ta rezultat je razdeljen na razliko od števila minut do izteka naslednje možnosti (61.920), zmanjšanega za število minut do izteka možnosti za kratkoročni čas (21.600). V primeru, da se sprašujete, od kod prihaja 30 dni, VIX uporablja tehtano povprečje možnosti s konstantno zapadlostjo 30 dni do izteka.
  4. Rezultat je dodan vsoti izračuna časa za drugo možnost, ki je 61.920, deljeno s številom minut v 365-dnevnem letu (526.600). Tako kot v prvem izračunu se rezultat pomnoži z volatilnostjo opcije, ki je v primeru predstavljena z 0, 063667.
  5. Nato ponovimo postopek, zajet v koraku 3, tako da rezultat koraka 4 pomnožimo z razliko števila minut v 30 dneh (43.200), zmanjšane za število minut do izteka kratkoročnih možnosti (21.600). Rezultat delimo z razliko od števila minut do izteka naslednje možnosti (61.920), zmanjšanega za število minut do izteka kratkoročnih možnosti (21.600).
  6. Vsota vseh prejšnjih izračunov se nato pomnoži z rezultatom števila minut v 365-dnevnem letu (526.600), deljenega s številom minut v 30 dneh (43.200).
  7. Kvadratni koren tega števila, pomnožen s 100, je enak VIX.

Jasno je, da je vrstni red operacij kritičen pri izračunu in za večino nas izračunavanje VIX ni tako, kot bi se odločili preživeti sobotno popoldne. In če bi to storili, bi vadba gotovo trajala večino dneva. Na srečo vam VIX nikoli ne bo treba izračunati, ker CBOE to naredi namesto vas. Zahvaljujoč internetu lahko greste na splet, vtipkate odkljukač VIX in v trenutku dobite številko na zaslon.

Vlaganje v nestanovitnost

Volatilnost je koristna za vlagatelje, saj jim omogoča merjenje tržnega okolja. Omogoča tudi naložbene priložnosti. Ker je nestanovitnost pogosto povezana z negativnimi učinki na borzi, se lahko naložbe v nestanovitnost uporabijo za varovanje pred tveganjem. Seveda lahko volatilnost zaznamuje tudi hitro rastoče trge. Ne glede na to, ali gre za smer navzgor ali navzdol, lahko vlaganja v nestanovitnost uporabimo tudi za ugibanje.

Na primer, 13. junija 2016 se je VIX dvignil za več kot 23% in se končal na najvišji ravni 20, 97, kar je bila njegova najvišja stopnja v več kot treh mesecih. Do spica v VIX-u je prišlo zaradi globalne prodaje ameriških delnic.

Kot lahko pričakujemo, da so investicijska vozila, ki se uporabljajo v ta namen, precej zapletena. Možnosti in terminske pogodbe VIX zagotavljajo priljubljena vozila, prek katerih lahko prefinjeni trgovci postavijo žive meje ali izvedejo svoje lovke. Profesionalni vlagatelji jih uporabljajo rutinsko.

Uporabljajo se lahko tudi menjave, s katerimi se trguje na borzi - vrsta nezavarovanega, nepodprtega dolžniškega jamstva. ETN-ji, ki spremljajo nestanovitnost, vključujejo kratkoročne prihodnosti (VXX) iPath S&P 500 VIX in kratkoročno kratkoročno obdobje VXX VelocityShares (XIV).

Sredstva, s katerimi se trguje na borzi, mnogim vlagateljem ponujajo nekoliko bolj znano vozilo. Možnosti nestanovitnosti ETF vključujejo kratkoročne prihodnosti Future ProShares Ultra VIX (UVXY) in ProShares VIX Mid-term Futures (VIXM).

Vsak od teh naložbenih nosilcev ima prednosti in slabosti, ki jih je treba pred sprejemanjem odločitev o naložbah temeljito oceniti.

Spodnja črta

Ne glede na namen (varovanje pred ščitniki ali špekulacijami) ali izbrane posebne naložbene nosilce naložbe v nestanovitnost ni nekaj, kar bi lahko vstopili, ne da bi si vzeli nekaj časa za razumevanje trga, naložbenih sredstev in vrste možnih rezultatov. Če ne opravite ustrezne priprave in preudarnega pristopa k investiranju, ima lahko za vaš osebni spodnji rezultat bolj škodljiv rezultat kot matematična napaka pri izračunu VIX.

Primerjajte investicijske račune Ime ponudnika Opis Razkritje oglaševalcev × Ponudbe, ki se pojavijo v tej tabeli, so partnerstva, od katerih Investopedia prejema nadomestilo.